*Compact Cylinder ADVU-32-25-P-A, 156534
Pilt on illustreeriv
Kood: ADVU-32-25-P-A
Hind (indikatiivne)
Tootja :
Saadavus:
14 päeva
Kaal:
0.1234 kg/tk
Kogus (tk):
Plus sign Minus sign
Compact Cylinder ADVU-32-25-P-A, 156534, Festo
Feature Value
Stroke 25 mm
Piston diameter 32 mm
Cushioning P: Flexible cushioning rings/plates at both ends
Assembly position Any
Mode of operation double-acting
Piston-rod end Female thread
Design structure Piston
Piston rod
Position detection For proximity sensor
Variants Single-ended piston rod
Operating pressure 0.8 ... 10 bar
Operating medium Compressed air in accordance with ISO8573-1:2010 [7:4:4]
Corrosion resistance classification CRC 2 - Moderate corrosion stress
Ambient temperature -20 ... 80 °C
Impact energy in end positions 0.4 J
Theoretical force at 6 bar, return stroke 415 N
Theoretical force at 6 bar, advance stroke 483 N
Moving mass with 0 mm stroke 49 g
Additional weight per 10 mm stroke 40 g
Basic weight for 0 mm stroke 300 g
Additional mass factor per 10 mm of stroke 9 g